stat4u

SZKOLENIA SPADOCHRONOWE

Skoki spadochronowe pozwalają na doświadczanie niezwykłych chwil w powietrzu i dają wiele satysfakcji oraz zadowolenia. Polecamy szkolenie metodą AFF.

 

Szkolenie spadochronowe AFF jest to kurs swobodnego spadania. Przygotowuje on przyszłego skoczka teoretycznie i praktycznie do wykonywania samodzielnych skoków z wysokości 4000 m ze spadochronem.

 

System Spadochronowy, podczas szkoleń AFF, wyposażony jest w specjalny automat, który w przypadku błędu ucznia-skoczka, automatycznie otworzy spadochron ZAPASOWY na odpowiedniej wysokości.

 

Metoda ta polega na tym, iż instruktorzy spadochronowi omówią i pokażą wszystkie zagadnienia związane z wykonywaniem skoków spadochronowych, ucząc i prezentując kolejnych etapów od wyskoku z samolotu przez samodzielne otwarcie spadochronu, po lądowanie.

 

Kurs praktyczny to skoki z 4000 metrów, razem instruktorem. Spadając swobodnie kursant wszystkie czynności wykonuje samodzielnie, natomiast instruktorzy nadzorują ich wykonywanie.

 

Takie szkolenie trwa od 1 do 2 weekendów i składa się kolejno siedmiu stopni szkolenia, po których kursant posiada umiejętności poruszania się w powietrzu.

 

Po zakończeniu szkolenia i wykonaniu 25 skoków kandydatowi zostaje wydana licencja A - USPA. Licencja  ta uprawnia do wykonywania skoków bez nadzoru instruktora poza granicami kraju