stat4u

22.05.2015 - Informujemy , że nasza firma otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015 za wdrażany obecnie projekt pn.: " Wdrożenie innowacyjnej technologii SADR w symulatorze skoków spadochronowych"  

Centrum Sportów Lotniczych - Park Lotniczy Mirosławice

 

 

Inwestycja Centrum Sportów Lotniczych I Ekstremalnych W Mirosławicach powstaje na działce przy lotnisku

i Ośrodku Szkolenia Spadochronowego "OLIMPIC SKYDIVE" w Mirosławicach. Najważniejszy obiekt to symulator skoków spadochronowych -Inwestor chce przyciągnąć tu amatorów i specjalistów tego sportu, będzie to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. ( z uwagi na zastosowanie innowacyjnej technologii SADR znacznie  redukującej opory przepływu powietrza i straty energii w kanałach roboczych symulatora)

 

 W centrum został zaprojektowany również hotel dla 100 osób, restauracja z salą weselną

i winiarnią.

Znajdują się tu również nowoczesne hangary dla obsługi samolotów z niezależnymi obiektami biurowymi i placem manewrowym połączonym z lotniskiem.

 

Zarówno symulator skoków ,jak i restauracja i hotel wykorzystują wszystkie atuty swojego położenia. Dla śmiałków latających w symulatorze rozpościera się imponujący widok na górę Ślężę zwaną śląskim Olimpem-tunel jest tak usytuowany na działce, żeby to umożliwić. Również okna hotelu otwierają się na ten widok. Życzeniem inwestora było połączenie restauracji z lotniskiem-dlatego wszystkie stoliki umożliwiają dalekie widoki na lotnisko, samoloty

i  spadochroniarzy-wykorzystaliśmy też konstrukcję starego hangaru, jako zadaszenie letniej widowni. Tektonika elewacji naśladuje kształt górskiego otoczenia-jesteśmy na Przedgórzu Sudeckim, ale upodabnia się też do linii dachu lotniczych hangarów.

 

Zaprojektowano również tunel aerodynamiczny poziomy z laboratorium, służący do  innowacyjnych badań i symulacji aerodynamicznych.

Całość zatopiona w krajobrazowo zaprojektowanej zieleni.

 

 

                                                    arch. Dorota Szlachcic